Roccat Extra Dry DOCG 0,75L, 11.5%
Vinařství rodiny Codello sahá do roku 1930, ale první viněta s názvem Roccat byla vytištěna v roce 1990, kdy bylo znovuobnoveno. Šest hektarů vinic se nachází v oblasti Valdobbiadene v nadmořské výšce 200m n.m., na bohatém terénu. Prořezávání a sklizeň jsou prováděny výhradně ručně. Vinařství plně respektuje životní prostředí a pro veškerý chod používá udržitelné energie.
Slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky. Vůně velmi ovocná s tónem jablek a květin. Chuť vyvážená s dlouhotrvajícím efektem a příjemnou aromatickou dochutí.
Zbytkový cukr 16g/l
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Prosecco |
|---|---|
| Hmotnost: | 1.425 kg |
| Hlavní kategorie: | Prosecco |
| Značka: | Roccat |
| Země původu: | Itálie |
| Cukernatost vína: | Polosladké |
| Stupeň lihovitosti: | 0 až 20% |
| Velikost lahve: | Standardní lahve |
| Obsah alkoholu: | 11,5% |
| Objem: | 0,75L |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Související produkty
Originální český aperitiv vyrobený z vína, grapefruitu a rodinného tajemství. Má sladkou podmanivou chuť ovoce s příjemnou grepovou hořkostí v závěru a šťavnatou kyselinku.
Podobné produkty
Vinařství Bellenda bylo založeno v roce 1986, nicméně rodina Cosmo se výrobě a pěstování vína věnuje již po celá desetiletí. Vinařství sídlí ve vesničce Carpesica v oblasti DOCG, kde je průměrná nadmořská výška je 200 m n. m. Filozofie značky Bellenda je o respektu k vinicím i jejich prostředí.
Carlo Gancia se narodil roku 1829 v obci Narzole v oblasti italského Piemontu. V polovině 19. století, kdy byla výroba perlivých vín v Itálii jen fantazií, se devatenáctiletý Carlo rozhodl přeměnit sen v realitu a vycestoval do Francie, aby se seznámil a inspiroval víny za Alpami. Ve Francii strávil 2 roky.
Vše začalo roku 1942, kdy Aldo zdědil po svém otci "Col del Lupo", kopec pokrytý vinicemi a malým domkem s dechberoucím výhledem. Dnes se o vinařství stará jeho dcera Diana a synovci Marco a Giulia, se stejnou úctou a smyslem pro zodpovědnost.
Vinařství Ca' di Rajo bylo založeno roku 2005 rodinou Cecchetto. Využívají nejinovativnější vinařské technologie a její moderní zařízení umístěny ve fascinujícím historickém kontextu, v panství ve středověké vesnici. Vinařství se zaměřuje jak na výrobu šumivých, tak i tichých vín té nejvyšší kvality.
Dnešní podoba vín Bepin de Eto značí dlouholetou píli, která se odráží jak ve skvěle technologicky zvládnutých vínech, tak v originálním balení.
Zbytkový cukr: 1 g/l
Duca di Dolle je pro nás synonymem typické italské pohostinosti a rodinné atmosféry. Uprostřed vinic se nachází skromné, přesto luxusní ubytování, kombinující rurální styl s čistou moderností. Den po dni se neomrzí sednout si na terasu se sklenkou Nina - jejich col fondo prosecca.
Vinařskou tradici rodiny Corvezzo započal na začátku 20. století Guiseppe na úrodných vinicích mezi vesnicemi Cessalto a Motta di Livenza. Jeho vnuci v 70. letech rozšířili obdělávanou plochu na 140 hektarů. Renzo byl průkopníkem v oblasti udržitelné výroby vín. V té době zavedl integrovanou ochranu proti škůdcům, aby omezil používání pesticidů.
Sběr hroznů probíhá pouze ručně a následná výroba a proces vinifikace jsou důsledně kontrolovány. Právě díky ruční sklizni a nižším teplotám mají vína nízký obsah síry a do budoucna si vinařství klade za cíl siřičitany ještě více omezit.
Historie vinařství sahá do roku 1900, kdy Giovanni Bedin začal pěstovat vlastní vinnou révu. Má světle slámovou barvu. Ve vůni jsou cítit žlutá jablka, bílé květy a mandle. Chuť je příjemně ovocná.
Farma Luca Ricci je z Collalto di Susegana. Vede jí Federico Ricci, syn Lucy, který farmu na konci 90. let založil. Na samém začátku byla hlavním cílem produkce červených vín. Poptávka po kvalitním proseccu je však podnítila k doplnění portfolia.