Hunter Laing SCARABUS Islay Single Malt Whisky 10yo 0,7L, 46%, -DB-
Desetiletá single malt whisky z legendárního ostrova Islay, kterou stáčí renomovaný nezávislý bottler Hunter Laing. Název Scarabus odkazuje na tajemné místo na ostrově Islay.
Zrála minimálně 10 let v pečlivě vybraných dubových sudech a je lahvována bez filtrace za studena a bez přidaných barviv. Výsledkem je harmonická a bohatá whisky, která osloví jak zkušené milovníky Islay, tak i ty, kteří chtějí objevovat hlubší vrstvy rašelinových whisky.
Chuť
Bohatá, kouřová a dokonale vyzrálá 🥃🔥🌊 Na patře se rozvíjejí intenzivní tóny rašelinového kouře, mořské soli a opečeného dubu. Následují vrstvy vanilky, karamelu, medu a tmavého ovoce doplněné náznaky kůže, lékořice a jemného koření. Díky delšímu zrání působí whisky velmi harmonicky, s krásně zakulacenou strukturou a dlouhým dozvukem.
Aroma
Výrazné, kouřové a elegantně komplexní 🌊🔥🍯 Ve vůni dominují tóny mořského vzduchu, rašeliny a kouře z táborového ohně. Postupně se objevují sladší vrstvy vanilky, medu, sušeného ovoce, citrusové kůry a lehce kořenitého dubu. Aroma je vyvážené a nabízí typickou islay charakteristiku v elegantně vyzrálém podání.
Barva
Sytě zlatá až jantarová.
Doporučené servírování
🥃 Samostatně při pokojové teplotě pro plné vychutnání vyzrálého charakteru whisky
💧 S několika kapkami vody, které zvýrazní ovocné a sladší vrstvy aroma
🧊 Na větším kusu ledu pro jemnější a pozvolnější rozvíjení chutí
🥩 Výborně doplní grilované maso, uzená žebra nebo zvěřinu
🧀 Skvěle ladí s výraznými zrajícími sýry a uzenými specialitami
🍫 Perfektně se páruje s hořkou čokoládou, karamelovými dezerty nebo praženými ořechy
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Whisky |
|---|---|
| Hmotnost: | 1.33 kg |
| EAN: | 5060354273661 |
| Hlavní kategorie: | Whisky |
| Značka: | Hunter Laing |
| Země původu: | Skotsko |
| Dárkové balení: | Dárkové balení |
| Druh whisky: | Single Malt Whisky |
| Styl zrání: | Dub |
| Stupeň lihovitosti: | více než 45% |
| Velikost lahve: | Standardní lahve |
| Obsah alkoholu: | 46% |
| Objem: | 0,7L |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.