Cantine Vedova Casa Farive Brut DOCG 0,75L, 11%
Rodina Vedova začala budovat vlastní vinice a hospodářskou usedlost v 50. letech minulého století. Sídlí v srdci oblasti Valdobbiadene Prosecco Superiore a dnes zde patří k jednomu z největších a nejznámějších vinařství.
Světle slámově žlutá barva. Vůně plná tónů žlutých jablek a bílých květin. Svěží a jemná chuť s ovocnou dochutí. Zbytkový cukr: 12 g/l.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Prosecco |
|---|---|
| Hmotnost: | 1.425 kg |
| EAN: | 8020502053030 |
| Hlavní kategorie: | Prosecco |
| Značka: | Cantine Vedova |
| Země původu: | Itálie |
| Cukernatost vína: | Suché |
| Stupeň lihovitosti: | 0 až 20% |
| Velikost lahve: | Standardní lahve |
| Obsah alkoholu: | 11% |
| Objem: | 0,75L |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Související produkty
Originální český aperitiv vyrobený z vína, grapefruitu a rodinného tajemství. Má sladkou podmanivou chuť ovoce s příjemnou grepovou hořkostí v závěru a šťavnatou kyselinku.
Podobné produkty
Farma Luca Ricci je z Collalto di Susegana. Vede jí Federico Ricci, syn Lucy, který farmu na konci 90. let založil. Na samém začátku byla hlavním cílem produkce červených vín. Poptávka po kvalitním proseccu je však podnítila k doplnění portfolia.
Rodina Vedova začala budovat vlastní vinice a hospodářskou usedlost v 50. letech minulého století. Sídlí v srdci oblasti Valdobbiadene Prosecco Superiore a dnes zde patří k jednomu z největších a nejznámějších vinařství.
Historie vinařství sahá do roku 1900, kdy Giovanni Bedin začal pěstovat vlastní vinnou révu.
Vinařskou tradici rodiny Corvezzo započal na začátku 20. století Guiseppe na úrodných vinicích mezi vesnicemi Cessalto a Motta di Livenza. Dnes se vinařství soustředí na produkci organických šumivých vín a na pěstování hroznů bez použití pesticidů, herbicidů a syntetických hnojiv.
Rodina Vedova začala vlastní vinice a hospodářskou usedlost budovat v 50. letech. Sídlí v srdci Valdobbiadene Prosecco Superiore a dnes je zde jedním v největších a nejznámnějších vinařství. Vedle péče o vinice provozují i penzion a restauraci.
Rodina Vedova začala budovat vlastní vinice a hospodářskou usedlost v 50. letech minulého století. Sídlí v srdci oblasti Valdobbiadene Prosecco Superiore a dnes zde patří k jednomu z největších a nejznámějších vinařství.
Vinařství Ca' Di Rajo bylo založeno roku 2005 rodinou Cecchetto. Nachází se v panství středověké vesnice, která celou značku zasazuje do fascinujícího historického kontextu. Při výrobě šumivých vín nejvyšší kvality využívá Ca' Di Rajo těch nejinovativnějších vinařských technologií.
Historie vinařství sahá do počátku roku 1900, kdy Giovanni Bedin začal pěstovat vlastní vinnou révu. Jeho syn, Giacomo Bedin, zdědil otcovu vášeň pro zemi a roku 1948 koupil statek v Cornudě. Zde, v úrodných kopcích, zasadil první vinice a předal je zase svému synu Giovannimu.
Filozofie vín Bellenda je o respektu k vinicím i jejich prostředí. Prosecco Prima Cuvée Brut Zero Doc má světle slámovou barvu. Ve vůni jsou intenzivně cítit jablka, hrušky a bílé květy. Chuť je velmi čistá a suchá.
Láska k zemi a dobrému vínu byla vždy součástí rodiny Tombacco, která stojí za tímto výjimečným proseccem. Anno Domini Doc Bio má jemné aroma žlutých jablek a květin a vyváženou ovocnou chuť.
Vinice jsou s láskou opečovávané, sklizeň probíhá ve druhé polovině září a výnosnost je 85 hl/ha. Po velmi šetrném lisování dochází k řízené fermentaci při teplotách 18–20 °C. Prosecco vyrábějí italskou metodou "charmat" nebo také metodou "champenois" – druhotným kvašením v lahvi a bez přidání dosage.