774 507 070 [email protected]

Žufánek Slivovice 0,5L

Žufánek Slivovice 0,5L

0,5L / 50 %

Výroba slivovice je složitý a dlouhý proces, který začíná sklizní švestek (u nás jim říkáme trnky) a jejich tříděním. Šanci má pouze zralé a čisté ovoce. Z něj připravíme kvas, který dopravíme do uzavřených nerezových tanků o objemu 160 hl. Toto stadium výroby se nazývá kvašení a je nejdůležitějším prvkem ve výrobním procesu. Za nepřístupu vzduchu kvas zraje min. 60 dnů, přičemž tuto dobu nebo intenzitu kvašení můžeme regulovat pomocí chladícího duplikátoru, kterým jsou vybaveny všechny naše kvasné tanky.

Při výrobě Slivovice Žufánek je použito pouze ovoce pocházející z našich sadů v CHKO Bílé Karpaty, které spadají do režimu ekologického zemědělství.

Proces kvašení neurychlujeme, neboť přirozeně a pomalu prokvašené ovoce dává vzniknout té nejlepší slivovici.

Samotná výroba slivovice se nazývá destilace. Provádíme ji na moderním zařízení kolonovou technologií, kdy se z kvasu jediným procesem získává 3x destilovaná slivovice s typicky švestkovou vůní a jemnou chutí. Čerstvě vypálená slivovice má poměrně vysoký stupeň lihovitosti (kolem 55 %) a proto se musí ředit pramenitou vodou na konečných 50%.

389 Kč
Cena bez DPH: 321,49 Kč
Dostupnost: Skladem
ks koupit
Detaily produktu:
Kategorie produktu:Ovocné destiláty
Země a druh alkoholu:České ovocné destiláty
Země původu:Česká republika
Značka:Žufánek

Tento web používá k provozu, poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací